Flaga Rumunii Flaga Polski

2015-09-11 Literatura rumuńska w Krakowie

Literatura rumuńska w Krakowie
Wrocławskie wydawnictwo Amaltea przygotowało dla polskich czytelników i miłośników literatury rumuńskiej kolejną niespodziankę, tym razem z wizytą do Polski przyjedzie Cristian Teodorescu, pisarz, eseista i publicysta rumuński, autor książki „Medgidia, miasto u kresu”.
Rumuński autor oraz tłumaczka jego książki, Radosława Janowska-Lascar, spotkają się z czytelnikami w Krakowie, we Wrocławiu i w Warszawie.

16 września – Kraków, Księgarnia De Revolutionibus, ul. Bracka 14, godz. 18.30
17 września – Wrocław, Mediateka, plac Teatralny 5, godz. 18.00
18 września – Warszawa, Poddasze Kultury – redakcja kultury Liberalnej, ul. Chmielna 15 lok. 9, godz. 18.00


„Jak opisać historię rodzinną, aby nie uronić nic z migotliwej atmosfery dawnych czasów, na którą składają się przecież zarówno wielkie wydarzenia historyczne, jak i drobne lokalne wypadki? Cristian Teodorescu czyni to w swojej powieści z humorem i prawdziwą swadą. Medgidia, miasto u kresu to reportażowo-poetycka mozaika ułożona ze 103 szkiców. Ich bohaterami są: lokalny restaurator Stefanek, kobieciarz i namiętny karciarz, kelner marzyciel Januszek, niegdyś pracujący w Orient Expressie, zasadniczy major Scipion, jego żydowska kochanka, lekarka Lea, safandułowaty sędzia, listonosz Claudiu – po godzinach skrytobójca, żołnierze niemieccy i radzieccy oraz dziesiątki innych barwnych postaci.”
Więcej informacji na stronie www.amaltea.az.pl

Zaufali nam